OGŁOSZENIA 31.V.2020 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

2. Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt (por. KKK 2180, 2181, 2182.).W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.

1. W związku odwołaniem ograniczeń dotyczących ilości osób mogących brać udział w niedzielnej Mszy św. od dzisiejszej niedzieli 31.V nie będzie transmitowana Msza św. o godz. 11.15 przez Internet. Rezygnujemy także z rozdzielania Komunii św.  o godz. 12.30 i o godz. 13.00. Serdeczne Bóg zapłać panom, którzy podjęli się zorganizowania transmisji internetowej w naszym kościele.

1.  Jutro drugi dzień uroczystości Zasłania Ducha Świętego, święto NMP Matki Kościoła msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00.

1. Zapraszam uczniów kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przed bierzmowaniem. Jutro 1.VI o godz. 16.30 Spowiedź św., 17.00 Msza św. i spotkanie.

1. Odwiedziny chorych w sobotę 6.VI początek godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Bóg zapłać paniom za mycie i dezynfekcję kościoła.

1. Zachęcamy do duchowego udziału całych rodzin w „ pielgrzymce” na Piekarskie Wzgórze. Początek transmisji z sanktuarium MB Piekarskiej o godz. 13.00.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji, w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny WŚSD. Dziś także po Mszy św. zbiórka na termomodernizację okien w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary, także te e formie przelewu bankowego.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.