OGŁOSZENIA 31 XI 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 31 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła.

1. W poniedziałek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości.

1. We wtorek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej.

1. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: - od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na remont Krypty Katowickiej Katedry. Dzisiaj także zbiórka na termomodernizację okien w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i złożone ofiary.

1. W pierwszym tygodniu listopada modlimy się za zmarłych. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych za ++ zalecanych zostanie odprawionych 10 Mszy św., część w kościele, a część odprawię prywatnie. Zapraszam na modlitwę za++ zalecanych w pierwszym tygodniu listopada pół godziny przed Mszą św.

1. W środę 3.XI o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. w naszej parafii wraz z rodzicami.

1. W piątek 5.XI odwiedziny chorych i starszych parafian, początek odwiedzin od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Można już zamawiać Msze św. na rok 2022.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i dobrej

niedzieli oraz błogosławionego tygodnia +