OGŁOSZENIA 27 XI 2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.

1. Zapraszamy do udziału w roratach poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00. Dla dorosłych przygotowana jest specjalna niespodzianka-zdrapka, którą proszę, aby każdy przedstawiciel rodziny zabrał po mszy św. do domu. Znajduję się na stoliku z tyłu Kościoła.

1. W Najbliższą niedzielę 4.12 o godz. 11.15 zapraszam na msze św. w intencji górników naszej parafii i ich rodzin oraz za ++ górników.

1. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek 16.12. Początek odwiedzin od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. W poniedziałek, 28 listopada, o godz. 16.30, na probostwie, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w sprawie strojów komunijnych. (spotkanie z krawcową). W poniedziałek 5.12 podczas mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci I-szo komunijnych.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza i rachunku za energię elektryczną. W przyszłą niedzielę zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszą sobotę o godz.7 15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. W piątek 2.12 o godz. 16.00 zapraszam dzieci i młodzież naszej parafii do sakramentu spowiedzi św.

1. Plan kolędy zamieszczony jest w gazetce parafialnej, na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony jest w gablotce. Proszę o zapoznanie się  z terminem odwiedzin duszpasterskich. Kolęda dodatkowa dla zainteresowanych po uprzednim ustaleniu terminu.

2. W zakrystii są do nabycia świece z których dochód zostanie przeznaczony na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 16 zł, małe 10 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

3.  Obchody liturgiczne tygodnia:

• środa - ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

• sobota - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezb.

• niedziela - 2 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziękuję  za pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  nowego numeru Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli
oraz dobrego i błogosławionego tygodnia+