OGŁOSZENIA 26 V 2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi

i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.

3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Po mszy św. o godz. 7.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami:  ul. Żniwną w kierunku cmentarza, ul. Słoneczną, do nowego osiedla na ul. Pogodnej, ul. Słoneczną do Krzyża przy ul. Wiejskiej i powrót do kościoła. Zapraszam Panie w strojach regionalnych i Panów do niesienia baldachimu, wszystkich chętnych do niesienia figur oraz dzieci do sypania kwiatów. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na remont probostwa.

5. W tym tygodniu przypada I sobota m-ca. Zapraszamy na nabożeństwo i mszę św.

w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6. Obchody liturgiczne tygodnia.

• wtorek - wspom. bł. Stefana Wyszyńskiego, bpa

• środa - wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

•czwartek-UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

• piątek - ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP

• sobota - wspom. św. Justyna, męcz.

• niedziela - 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

8. Dziękuję wszystkim za pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia.

9.Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE;

Rafał Nowak, kawaler, Siemianowice Śl. – Przełajka

Żaneta Wronowska, panna, Siemianowice Śl. – Przełajka