OGŁOSZENIA 26 III 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 5 Niedzielą Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.

1. Kolekta dzisiejszej  niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Natomiast po mszy św. odbędzie się zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Za tydzień 02.04 będziemy obchodzili Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich wiernych na uroczyste poświęcenie palm. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. Dzieci z palmami zapraszam na mszę św. o godz. 11.15.

1. Również od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Robert Grabka ze Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zachęcamy Parafian do udziału w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych. Plan rekolekcji wywieszony będzie w gablotce, zamieszczony na stronie internetowej oraz w naszej gazetce parafialnej. Zachęcamy Parafian do udziału.

1. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. niedziela 14.00-15.00, poniedziałek 16.30-17.00, piątek 16.30-17.00.

1. Przedświąteczne sprzątanie naszego kościoła odbędzie się w sobotę 01.04. Panie, a zwłaszcza rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego proszę o pomoc w myciu świątyni i uporządkowaniu otoczenia wokół naszego kościoła.

1. W tym tygodniu przypada: I sobota miesiąca. Zapraszamy w sobotę 01.04 o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NM Panny.

1. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Z tyłu naszego kościoła jest umieszczona skarbonka. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

1. W najbliższy piątek 31.03 z kościoła Krzyża Świętego wyruszy jak co roku Ekstremalna Droga Krzyżowa. Msza na rozpoczęcie o godz. 20:00. Przed nią od 19:00 okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na Facebooku „Ekstremalna Droga Krzyżowa – Siemianowice Śląskie" i na oficjalnych stronach EDK.

1. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne Caritas małe w cenie 9 zł, duże 16 zł.

1. Pomoc dla Ukrainy – Caritas w Polsce kontynuuje pomoc dla Ukrainy w formie „Paczki dla Ukrainy”. W związku  z apelem chcemy wesprzeć osoby dotknięte wojną na Ukrainie. Dziękujemy za okazane serce i współpracę w dziele miłosierdzia.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.