OGŁOSZENIA 25 XII 2022 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Jutro 26.12 obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika msze św. w tym dniu  jak w każdą niedzielę o 7.30 i 11.15. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

1. Zgodnie z tradycją we wtorek 27 grudnia, w święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, można pobłogosławić wino.

1. W środę, 28 grudnia, będziemy obchodzić święto św. Młodzianków. Zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii wraz z rodzicami na msze św. w ich intencji na godz. 9.00.

1. W piątek, 30 grudnia, obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.

1. Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na WŚSD.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika

• wtorek - ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY

• środa - ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW, MĘCZ.

• czwartek - V DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

• piątek - ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

• sobota - VII DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

• niedziela - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. W sobotę, 31.12 zapraszam parafian na godz. 16.00 na Msze św. dziękczynną              i nabożeństwo na zakończenie Roku 2022.

1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do uroczystości Bożego Narodzenia, za świąteczny wystrój kościoła, postawienie stajenki, ofiarowane choinki i kwiaty. Bóg zapłać za złożone życzenia i wszelkie dowody życzliwości i pamięci.

1. Z tyłu naszego kościoła znajdują się deklaracje dysponenta grobu/ów na naszym cmentarzu. Prosimy o wypełnienie deklaracji i przyniesienie wypełnionej deklaracji do zakrystii.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, świąteczny, podwójny numer w cenie 15 zł., Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom i gościom życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz dobrych i rodzinnych spotkań w tym świątecznym czasie Narodzenia Pańskiego+