OGŁOSZENIA 24 III 2024 r.

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św.

1. Dziś w naszej parafii kończymy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosił o. Boguchwał OFM z zakonu oo. Franciszkanów, któremu z całego serca dziękujemy za posługę w naszej parafii.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele wyznaczone przez rekolekcjonistę. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób i na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej.  Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby parafii.

1. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w ostatnich w tym czasie postu Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym oraz Drodze Krzyżowej, tj. w Wielki Piątek o godz. 17.30. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od godz. 14.00-15.00. W Wielką Środę 27.03 odwiedziny starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Proszę szczególnie o zgłoszenie tych parafian,  którzy nie mogli brać udziału w rekolekcjach. Początek odwiedzin od godz. 8.00. Starszych i chorych parafian prosimy zgłosić w zakrystii.

1. Zapraszam do udziału w ceremoniach TRIDUUM PASCHALNEGO od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty. W tych dniach chcemy głębiej przeżywać tajemnicę naszego zbawienia.

1. Okazja do spowiedzi św.: w Wielki Czwartek od 16.00-17.00, w Wielki Piątek od 16.00-17.00 po ceremoniach do 21.00 (o pełnej godzinie), w Wielką Sobotę od godz. 9.00-11.00 oraz od 16.00-17.00. W czasie Świąt Wielkanocnych nie będzie okazji do spowiedzi św.

1. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w Wielka Sobotę aż do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

1. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę 30.03.br. o godz. 11.00, 13.00 i 15,30.

1. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę 31.03. br. o godz. 6.00 – serdecznie zapraszamy. Zapraszam panów do niesienia baldachimu i symboli wielkanocnych.

1. Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim za posprzątanie naszego kościoła i uporządkowaniu obejścia. Za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz ofiarowane kwiaty. W zakrystii są jeszcze do nabycia Paschaliki Wielkanocne Caritas.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa
    oraz Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy owocnych i duchowych

przeżyć Wielkiego Tygodnia +