OGŁOSZENIA 21 VIII 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 21 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Dzisiaj także odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się  w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

1. Kolekta dzisiejszej oraz przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb oraz wszelkie złożone ofiary.

1. W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1.  Składam raz jeszcze serdeczne i gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu parafialnego. Bardzo dziękuję za prace wykonane wokół kościoła i za dekoracje  w kościele,
    a także w sposób szczególny dziękuje  za obecność  dziewcząt, pań  i panów w strojach regionalnych. Bóg zapłać za uczestnictwo w Triduum Maryjnym i liczny udział w uroczystości odpustowej.

1.  Obchody liturgiczne tygodnia :

• poniedziałek - Wspomnienie NMP, Królowej

• wtorek - wspom. dow. św. Róży z Limy, dz.

• środa - ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

• czwartek - wspom. dow. św. Ludwika, króla, wspom. dow. św. Józefa     Kalasancjusza, prezb.

• piątek - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

• sobota - Wspomnienie św. Moniki

• • niedziela - 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W miesiącu wrześniu jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrego
i błogosławionego tygodnia +