OGŁOSZENIA 19 XII 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest IV  Niedzielą  Adwentu.

1. W przyszłą sobotę 25.XII będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.

1. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. oraz 23.XII czwartek od godz. 18.00 – 19.00 i 24.XII w wigilię od godz. 9.00 – 11.00 i od 14.00 - 15.00. Przygotujmy w naszych sercach miejsce dla przychodzącego Boga.

1. Kolekta dzisiejsza i I Święta Bożego Narodzenia jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kolekta z pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a kolekta w II-gi dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Zgodnie z zarządzeniem sanitarnym, wydany przez Ministra Zdrowia od 15.XII obowiązuje 30%-wy limit osób w kościołach. Osoby posiadające certyfikat zaszczepienia przeciw COVID -19 nie wliczają się w do tego ograniczenia.

1. W związku z panującą sytuacją epidemiczną także w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy całych ulic. W naszej parafii można się umówić na termin kolędy indywidualnej. Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszam do indywidualnego błogosławieństwa całych rodzin w kościele po każdej Mszy św. Począwszy od II Święta Bożego Narodzenia. Zachęcam aby w każdym domu przygotować stół nakryty obrusem, krzyż świece i po powrocie z kościoła odśpiewać kolędę i wspólnie się pomodlić. Niech tak przeżyta kolęda zjednoczy i umocni nasze rodziny.

1. Również i w tym roku chcemy się włączyć w akcję Caritas przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich dla najbardziej potrzebujących pomocy z naszego miasta. Nasza parafia w ramach tej pomocy ma zebrać środki czystości. Akcja potrwa jeszcze do 20.XII 2021.

1.  W zakrystii są do nabycia świece „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże w cenie 10 zł, małe 5 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

1. Bóg zapłać Paniom za przedświąteczne mycie i dezynfekcję naszego kościoła.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień Bożego Narodzenia+