OGŁOSZENIA 17 III 2024 r.

1. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłaniamy krzyże. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta na cele wyznaczone przez rekolekcjonistę.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy wiernych na uroczyste poświęcenie palm. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. Za tydzień w katedrze o godz. 14.00 Niedziela Palmowa Młodych.

3. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej (w piątek o godz. 17.30) i Gorzkich Żalach (w niedzielę o godz. 15.00). Zalecki za zmarłych przy drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Paschaliki - świece Caritas są do nabycia w zakrystii w cenie 9zł.

4. Zapraszam wszystkich do udziału w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych w naszej parafii, które rozpoczną się w piętek 22.03. br., a zakończą się, 24.03.br. w Niedziele Palmową. Rekolekcje parafialne prowadzi

o. Boguchwał ze zgromadzenia franciszkanów. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablotce, Gazetce Parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcam i zapraszam do udziału w naukach stanowych. Zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w sobotę na mszę św., o godz. 18.00, sprawowaną w ich intencji. Proszę również o umożliwienie udziału w nauce i nabożeństwie z udzielaniem sakramentu chorych naszym starszym wiekiem i chorym parafianom.

5. Zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. niedziela 14.00-15.00, poniedziałek 16.30-17.00, piątek 16.30 -17.00.

6. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Z tyłu kościoła jest umieszczona skarbonka. Bardzo dziękuję już tym, którzy to uczynili.

7. Dziękuję wszystkim za pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia.

8. Obchody liturgiczne tygodnia:

• wtorek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

• niedziela - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

10. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z kościoła Krzyża Św. w piątek 22.03. Rozpocznie ją msza św. o godz. 20:00 (od 19:30 okazja do spowiedzi). Szczegóły na www.edk.org.pl

11.  Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

+Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i radosnej niedzieli, dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego  w nadchodzącym tygodniu rekolekcyjnym+