OGŁOSZENIA 12.IV.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczona przy ołtarzu mszalnym. Symbole zmartwychwstania Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego włącznie.

1. Zachęcamy parafian do korzystania z TV, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach w intencji ofiar epidemii, służb ratunkowych i medycznych oraz o ustanie epidemii. Codziennie o godz. 20.30 Kościół w Polsce modli się w tych intencjach różaniec. O godz. 20.15 dzwony kościelne będą nam przypominały o tej modlitwie. W tym szczególnym czasie bądźmy wspólnotą zgromadzoną na wspólnej modlitwie. Pełny tekst zarządzenia Arcybiskupa Metropolity Katowickiego znajduje się na stronie internetowej parafii.

Niech te trudne chwile łączy nas wspólna modlitwa także przez udział w transmisjach TV, radiowych i poprzez internet.

1. Bóg zapłać ofiarodawcy tradycyjnego PASCHAŁU

Bóg zapłać za wykonania dekoracji kościoła

Bóg zapłać za złożone ofiary i te w formie przelewu bankowego i te na kwiaty.

1. W Siemianowicach Śląskich zostały zamknięte aż do odwołania wszystkie cmentarze dla odwiedzających groby swoich bliskich. Policja prosi by stosować się do istniejących zarządzeń i zaleceń także gdy chodzi o nieopuszczanie domu. Wymaga tego obecna sytuacja związana z epidemią.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas w te trudna dni swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.