OGŁOSZENIA 11 XII 2022 r.

1.  Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1.  Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi.

1.  Zapraszamy do udziału w roratach poniedziałek, środa, piątek  o godz.17.00.

1.  W środę 14.12 o godz. 17.oo  zapraszam na spotkanie uczniów klas 8 przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

1.  W piątek 16.12 od godz.  8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1.  W zakrystii są do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże w cenie 16zł, małe w cenie 10 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

1.  Plan kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony jest w gablotce. Proszę o zapoznanie się  z terminem odwiedzin duszpasterskich. Kolęda dodatkowa dla zainteresowanych po uprzednim ustaleniu terminu.

1.  Można zamawiać intencje mszalne na rok 2023.

1.  Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - wspom. dow. NMP z Guadalupe

• wtorek - Wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.

• środa - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK

• niedziela - 4 NIEDZIELA ADWENTU

1.  W sobotę 17.12 na godz. 9.00 bardzo proszę Panie o pomoc w przedświątecznym myciu naszego kościoła.

1.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

1.  Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia+