OGŁOSZENIA 06.XII.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest II niedzielą Adwentu.

1. We wtorek 8.XII obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w przyszłą niedzielę także po Mszach św. zbiórka na Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina-Rodzinie. Bóg zapłać za złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 będziemy gościć w naszej parafii zespół regionalny „ Piekarskie Klachule”, który zaśpiewa pieśni Maryjne.

1. Także w przyszłą niedzielę 13.XII podczas Mszy św. o godz. 11.15 nastąpi poświęcenie medalików i książeczek do nabożeństwa dla dzieci, które przystąpią do I-szej Komunii św. w naszej parafii.

1. Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc uhonorował pana Maksymiliana Gajdzik za całokształt pracy na rzecz naszej parafii medalem „ Pro Christi Regno” jest to podziękowanie za działalność i zaangażowanie na rzecz naszego lokalnego Kościoła. Cieszymy się, że wieloletnia praca p. Maksymiliana Gajdzika została doceniona tak szczególnym odznaczeniem przez ks. arcybiskupa.

1. W zakrystii do nabycia świece „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże w cenie 10 zł, małe 5 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

1. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w intencji ustania pandemii oraz o pokój społeczny w naszej Ojczyźnie codziennie o godz. 20.30.

1. Zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi i bezpieczeństwa w naszym kościele jednorazowo podczas Mszy św. i nabożeństw może uczestniczyć 36 osób. Zachęcamy do udziału we Mszach św. w ciągu tygodnia.