OGŁOSZENIA 05 VI 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystością Zesłana Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Jutro w poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.

1. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ, kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. W przyszłą niedzielę 12.VI będzie odprawiona Msza św. w intencji pokoju dla Ukrainy. A po Mszy św. Zakon Maltański zaprasza na kawę. Zakon Maltański nadal organizuje pomoc dla Ukrainy między innymi u nas na Wichrowym Wzgórzu.

1. Tradycyjna procesja w Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 16.VI W tym roku procesja przejdzie ulicami: Żniwną, Słoneczną, Pogodną, Wiejską. Ołtarze będą przy ul. Słonecznej, Pogodnej, Wiejskiej oraz obok kościoła. Bardzo proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam Panie w strojach regionalnych i Panów do niesienia baldachimu. Zapraszam dzieci I-szo komunijne w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - ŚWIĘTO NMP, MATKI KOŚCIOŁA

• środa - Wspomnienie św. Jadwigi, królowej

• czwartek - ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

• sobota - Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

• niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W sobotę 11.VI o godz. 9.00 proszę Panie o pomoc w myciu kościoła.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Parafianom życzymy dobrej niedzieli, oraz spokojnego

i  błogosławionego tygodnia +