OGŁOSZENIA 02.VIII.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 18-tą niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj również przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

2. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła znajduje się Księga Trzeźwości zachęcamy parafian do postanowień abstynenckich i wpisania się do naszej księgi parafialnej.

3. W tym tygodniu przypada I -szy czwartek i I-szy piątek miesiąca.

4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę także zbiórka na Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina - Rodzinie. Bóg zapłać za złożone ofiary, także te w formie przelewu bankowego.

5. W sobotę 15.VIII przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP w tym dniu przypada również uroczystość odpustowa w naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. prob. Krystian Bujak. Jak co roku tradycyjnie zapraszamy na Tryduum Maryjne przed odpustem. Tryduum Maryjne od 12 – 14.VIII, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.

6. Odwiedziny chorych przed uroczystością odpustową piątek 14.VIII od godz. 8.00 Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ustania epidemii i w intencji naszej ojczyzny codziennie o godz. 20.30.

1. Proszę o pomoc w myciu kościoła przed uroczystością odpustową w sobotę 8.VIII o godz. 9.00. Bóg zapłać paniom za mycie i dezynfekcję kościoła.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.