OGŁOSZENIA 28 IV 2024 r.

1.  Dzisiejsza niedziela jest 5 Niedzielą Wielkanocną. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.  Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, na opłacenie rachunków za energię elektryczną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Zachęcam wszystkich parafian
    do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej parafii nabożeństwa w tygodniu o godz.17.30 w poniedziałek, środę i piątek, natomiast przed mszą św. poranną we wtorek, czwartek i sobotę. W niedzielę i święta o godz. 15.30.

3. W środę, 1 maja, w święto św. Józefa, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracujących i bezrobotnych. Będziemy się o to modlić rano, o godz. 7.30., w ramach nabożeństwa majowego.

4. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski W ten dzień msze św. o godz. 8.00 i 11.15. Msza św. w intencji czcicieli NSPJ oraz modlitwa w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo majowe o godz. 7.30.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy parafian w sobotę 4.05, o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek 10.05, początek odwiedzin od godz. 8.00. Starszych i chorych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W sobotę 4.05 br., o godz. 15.oo zapraszam Dzieci Komunijne wraz z rodzicami do spowiedzi św. oraz na próbę przed Uroczystością I Komunii św. Po niej odbędzie się sprzątanie Kościoła i obejścia.

8. W przyszłą niedzielę dzieci naszej Parafii przystąpią do I-szej Komunii św. Polecamy modlitwie parafian dzieci i ich rodziny, aby ten dzień był dla nich głębokim i wyjątkowym przeżyciem.

9. W ramach pielgrzymki po I Komunii św., 9 maja 2024 r.(czwartek), dzieci wraz z rodzicami i krewnymi udadzą się do Czernej. Jest możliwość zapisania się i wzięcia udziału w tym wydarzeniu przez parafian. Wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii.

10. W kancelarii parafialnej przyjmowane opłaty za miejsca grobowe.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

12. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia+