OGŁOSZENIA 05 V 2024 r

.

1. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 11 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

2. Dzisiaj w naszej parafii dzieci przystąpią do I Komunii św. Polecamy modlitwie parafian te dzieci i ich rodziny, aby ten dzień był dla nich głębokim i  wyjątkowym przeżyciem. Dzisiaj nabożeństwo majowe z udziałem Dzieci Komunijnych odbędzie się o godz. 16.00. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dzieci do I Komunii św. Katechetom: pani Małgorzacie i panu Damianowi, rodzicom za włączenie się do przygotowań dzieci. Bóg zapłać za dar materialny dla Parafii, który umożliwił zakupienie poduszek (siedzisk) na ławki. Bóg zapłać za odświętny wystrój naszego Kościoła.

3. Najbliższy tydzień to „ biały tydzień” dzieci I-szo komunijnych, dlatego zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na msze święte, a po nich  na nabożeństwa majowe.

4. W przyszłą niedzielę 12.05 przypada rocznica I-szej komunii św. Masza św. w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 11.15. Polecajmy modlitwie parafian dzieci które będą przeżywały swoją I-szą rocznicę.

5. Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby parafii, na opłacenie rachunków za energię elektryczną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

6. Rozpoczynamy VI tydzień Okresu Wielkanocnego. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Te modlitwę połączymy z nabożeństwem majowym.

7. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej parafii nabożeństwa w tygodniu o godz.17.30 w poniedziałek, środę i piątek, natomiast przed mszą św. poranną we wtorek, czwartek i sobotę. W niedzielę i święta o godz. 15.30.

8. W ramach pielgrzymki po I Komunii św., 9 maja 2024 r.(czwartek), dzieci wraz  z rodzicami i krewnymi udadzą się do Czernej. Jest możliwość zapisania się i wzięcia udziału w tym wydarzeniu przez parafian. Wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii.

9. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek 10.05, początek odwiedzin od godz. 8.00. Starszych i chorych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Celem nowenny jest, zgodnie z zasadami Kalendarza Rzymskiego, przygotowanie na przyjście Ducha Świętego.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia+