OGŁOSZENIA 29.XI.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I-szą Niedzielę Adwentu obchodzimy również jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Zachęcamy również parafian do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.

1. Roraty dla dzieci codziennie w Radiu eM o godz. 6.45 i 18.00. Link do strony dla całej rodziny www.holyweek.pl. W naszym kościele Msze św. roratnie w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Plansze z obrazkami roratnimi do odbioru w zakrystii.

1. W piątek 4.XII przypada uroczystość św. Barbary patronki górników, z tej okazji zapraszamy wszystkich górników, emerytów górniczych i ich rodziny na Mszę św. o godz. 9.00 w ich intencji.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na termomodernizację okien w naszym kościele, a w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. W nadchodzącym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Zapraszamy w sobotę 05.XII o 7.15 na nabożeństwo ku czci  Niepokalanego Serca N.M.P.

1. Przedświąteczne odwiedziny chorych w piątek 18.XII od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. W zakrystii do nabycia świece „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże w cenie 10 zł, małe 5 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

1. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w intencji ustania pandemii oraz o pokój społeczny w naszej Ojczyźnie codziennie o godz. 20.30

1. Zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi i bezpieczeństwa w naszym kościele jednorazowo podczas Mszy św. i nabożeństw może uczestniczyć 36 osób. Zachęcamy do udziału we Mszach św. w ciągu tygodnia.

1. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza wszystkich ozdrowieńców, którzy zostali uznani za osoby zdrowe po zakażeniu wirusem COVID-19 do oddawania osocza. Szczegóły na plakatach z tyłu naszego kościoła.

1. Parafialne Koło Charytatywne „Caritas” przy parafii Św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do udziału w corocznej świątecznej akcji przeznaczonej dla rodzin najbardziej potrzebujących. W tym roku zbieramy produkty żywnościowe takie jak: sałatki warzywne w słoiku, majonez, mleko, masło, margarynę, olej, kapustę w woreczkach, groch, bułkę tartą. Produkty będą zbierane do 19.12.2020. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do tej akcji i okazane wsparcie.

1. Serdecznie Bóg zapłać paniom za mycie i dezynfekcję kościoła oraz panom za wszystkie prace wykonane przy naszym kościele.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.