OGŁOSZENIA 29 l 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 4 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1.  W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych. W tym dniu msze św. będą sprawowane o godz. 8.00 i 17.00. Prosimy o przyniesienie gromnic.

1. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego.

1.  Kolekta w Święto Ofiarowania Pańskiego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

1.  W piątek wspomnienie dowolne św. Błażeja, bpa i męcz. Błogosławieństwo ku czci św. Błażeja będzie udzielane także w czwartek po mszy św. o godz. 17.00.

1. W piątek 3.02 odwiedziny chorych i starszych parafian, początek odwiedzin od godz. 8.00. Starszych i chorych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. W piątek o godz. 16.30 zapraszam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

1. Zapraszam jutro tj. w poniedziałek 30.01., o godz. 17.oo do udziału we mszy św. i wspólnego kolędowania przy Bożym Żłóbku. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.

1. Zachęcamy do zamawiania intencji na rok 2023r. Jest jeszcze wiele wolnych intencji w miesiącu lutym i marcu.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• wtorek - Wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.

• czwartek - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

• piątek - wspom. dow. św. Błażeja, bpa i męcz., wspom. św. Oskara, bpa
• niedziela - 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli
i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu +