OGŁOSZENIA 28 V 2023 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Wczoraj młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. Abpa Adriana Galbasa. Bóg zapłać za wystrój i posprzątanie kościoła. Naszej młodzieży życzymy, aby otrzymany sakrament bierzmowania przyniósł obfite owoce w ich życiu.

5. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy
w sobotę 3.06.br. o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

7. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

9. Wszystkich parafian i zachęcam do uczestnictwa w ostatnich w tym tygodniu nabożeństwach majowych. Nabożeństwa w poniedziałek, środę o godz.17.30 natomiast we wtorek przed mszą św. poranną. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo odprawione będzie o godz. 15.00. Serdecznie dziękuję za liczny udział  w nabożeństwie majowym przy kapliczce św. Izydora.

10. W dniu 8 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku trasa procesji przejdzie ul. Wiejską przez ul. Rzeczną do ul. Wiejskiej i powrót do kościoła. Ołtarze będą przy ul. Wiejskiej 98a,
ul. Rzecznej 2, ul. Wiejskiej 107 oraz obok naszego kościoła. Zapraszam Panie w strojach regionalnych i Panów do niesienia baldachimu. Zapraszam młodzież, a zwłaszcza tegorocznych bierzmowańców, dzieci I Komunijne w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.

11. Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Pan Rafał Piech serdecznie zaprasza na
VII PIKNIK ZDROWIA, który odbędzie się w dniu 4 czerwca 2023 r. w godz. 10.00 – 15.00 na terenie „Parku Tradycji”. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa
oraz Gazetki Parafialnej.

13. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz spokojnego

i błogosławionego nadchodzącego tygodnia+