OGŁOSZENIA 23.V.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

1. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego (8. tydzień zwykły). Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, tym samym kończy się czas Spowiedzi św. Wielkanocnej.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji, kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj także po Mszach św. zbiórka na pomoc dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina – Rodzinie. A w przyszłą niedzielę zbiórka na termomodernizację okien naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i złożone ofiary, także te w formie przelewu bankowego.

1. W niedzielę 30.V odbędzie się tradycyjna pielgrzymka świata męskiego na  Piekarskie Wzgórze. Ze względu na ciągle niestabilną sytuację epidemiczną ilośc pielgrzymów została ograniczona do 10 tyś. osób. Wzgórze Piekarskie zostanie podzielone na sektory i oznaczone kolorami. Pielgrzymi otrzymają kolorowe opaski odpowiednio do sektorów. Zgłoszenia indywidulane przyjmujemy do niedzieli 23.V w zakrystii lub telefonicznie. Z tego powodu nie będzie organizowana grupa pielgrzymkowa z naszej parafii. Do Piekar Śląskich pielgrzymujemy indywidualnie.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek – ŚWIĘTO NMP, MATKI KOŚCIOŁA

• wtorek – wspom. dow. św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dK,

– wspom. dow. św. Marii Magdaleny de Pazzi, dz.,

– wspom. dow. św. Grzegorza VII, pap.

• środa – Wspomnienie św. Filipa Neri, prezb.

• czwartek – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

• sobota – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

• niedziela – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane prace wokół naszego kościoła i na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Wszystkim parafianom życzymy zdrowia i mocy Ducha Świętego

oraz błogosławionego tygodnia.