OGŁOSZENIA 23.II.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 7 tydzień zwykły w liturgii Kościoła.

Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

1. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu i wstrzemięźliwości. W tym dniu Msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a po każdej mszy posypanie głów popiołem.

1. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Kazania Pasyjne wygłosi ks. Mariusz Obałka  z parafii św. Michała Archanioła z Michałkowic. W zakrystii można składać zalecki do drogi krzyżowej.

2.  Już dziś zapraszamy wszystkich parafian do udziału w parafialnych  rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach od 8 – 11.III. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Damian Copek z parafii św. Ducha w Bytkowie.

1. I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

1. W środę 26.II zapraszam dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. wraz z rodzicami na spotkanie do salki o godz. 18.00.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby na potrzeby parafii a po Mszach św. zbiórka na termomodernizację okien w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kolekta to jałmużna postna. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.