OGŁOSZENIA 19 III 2023 r.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę, po mszy św. odbędzie się zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Caritas Polska kontynuuje pomocy dla Ukrainy w formie akcji „Paczka dla Ukrainy”.

W odpowiedzi na apel Caritas chcielibyśmy również wesprzeć osoby dotknięte wojną na    Ukrainie. Otrzymaliśmy listę produktów potrzebnych do przygotowania paczki. Paczki można składać w zakrystii, zostaną one przewiezione do magazynów Caritas Polska, a przy pomocy Caritas SPES i Caritas Ukraina dotrą do najbardziej dotkniętych konfliktem wojennym osób na Ukrainie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w tę akcję. Dziękujemy za okazaną pomoc, serce  oraz współpracę w dziele miłosierdzia.

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 02.04-04.04.2023r. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Robert Grabka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zachęcamy parafian do udziału w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych.

1. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. niedziela 14.00 - 15.00, poniedziałek 16.30 - 17.00, piątek 16.30 - 17.00

1. Jutro w poniedziałek, tj. 19.03.2023r. Serdecznie zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie organizacyjne o godz. 18.00. Obecność jest obowiązkowa.

1. W sobotę, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

1. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek 31.03. Początek odwiedzin od godz. 8.00, chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Z tyłu naszego kościoła jest umieszczona skarbonka.

1. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne Caritas małe w cenie 9 zł, duże 16 zł.

1. Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii oraz wszelkie prace wykonane wokół naszego kościoła i probostwa.

1.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

1.  Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli, dużo zdrowia

i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu +