OGŁOSZENIA 14.III.2021 r.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

1. Zapraszamy i zachęcamy parafian do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: niedziela godzina 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w niedzielę od 14.00 – 15.00, poniedziałek od 16.30 – 17.00, wtorek od 7.30 -8.00, piątek od 16.30-17.00.

1. Jutro w poniedziałek 15.III zapraszam uczniów klas VI,VII,VIII szkoły podstawowej o godz. 16.30 Spowiedź św., 17.00 msza św. a o godz. 17.30 spotkanie uczniów kl. VIII. Przynosimy ze sobą indeksy.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji jako wsparcie dla Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne duże w cenie  10 PLN, małe 5 PLN. Jest to tradycyjna akcja Caritas Archidiecezji Katowickiej.

1. W związku z zaleceniami sanitarnymi oraz panującą epidemią prosimy i przypominamy wszystkim parafianom o konieczności noszenia maseczek i zachowaniu dystansu podczas mszy św. i nabożeństw.

1. Caritas przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich organizuje pomoc dla potrzebujących. Zbierane są środki czystości oraz artykuły spożywcze takie jak : jajka, majonez, żurek biały i barszcz w torebkach. Zbiórka trwa do niedzieli 28.III. Podobnie jak w latach ubiegłych chcemy także włączyć się w tę akcję pomocy dla potrzebujących w naszym mieście.

1. Z tyłu naszego kościoła została umieszczona skarbona do której możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać ze wszelkie złożone na ten cel ofiary.

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za dezynfekcję i mycie kościoła, a Panom za prace przy naszym kościele i na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

W czasie Wielkiego Postu znajdźmy trochę czasu na osobiste spotkanie

Z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie i w sakramencie pokuty.