OGŁOSZENIA 14.II.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 6 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji (Trzeźwościowej).

1. W Środę Popielcową 17.II wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00, a po każdej mszy św. posypanie głów popiołem. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

1. I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

1. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Kazania Pasyjne wygłosi ks. Mariusz Obałka  z parafii św. Michała Archanioła z Michałkowic. W zakrystii można składać zalecki do drogi krzyżowej. Ponieważ w tym roku 17.IX przypada rocznica konsekracji naszego kościoła z tego tytułu zostały zaplanowane we wrześniu Misje św. dlatego w Wielkim Poście nie odbędą się rekolekcje parafialne.

1. W piątek 19.II odwiedziny chorych i starszych parafian początek odwiedzin od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. W Poniedziałek 22.II zapraszam uczniów kl. VI,VII,VIII na spotkanie o godz. 16.30 spowiedź św., o godz.17.00 msza św. i o godz. 17.30 spotkanie formacyjne.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli jest jałmużną postną. Dzisiaj także zbiórka dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina - Rodzinie. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za dezynfekcję i mycie kościoła, a Panom za prace przy naszym kościele i na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz

błogosławieństwa Bożego i spokojnego tygodnia.