OGŁOSZENIA 07.III.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 3 niedzielą Wielkiego Postu. Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W naszym kościele Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Zachęcamy także wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

1. Zapraszamy parafian do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w niedzielę od 14.00 – 15.00, poniedziałek od 16.30 – 17.00, wtorek od 7.30 -8.00, piątek od 16.30-17.00.

1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 11.15 gościmy w naszym kościele zespół regionalny „Piekarskie Klachule” z Piekar Śląskich, który wykona pieśni pasyjne. Serdecznie dziękujemy zespołowi za przybycie do naszej parafii.

1. W sobotę, 13 marca, obchodzimy 8. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj po mszach św. zbiórka na termomodernizację okien naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. W związku z zaleceniami sanitarnymi oraz panującą epidemią prosimy i przypominamy wszystkim parafianom o konieczności noszenia maseczek i zachowaniu dystansu podczas mszy św. i nabożeństw.

1. Caritas przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich organizuje pomoc dla potrzebujących. Zbierane są środki czystości oraz artykuły spożywcze takie jak : jajka, majonez, żurek biały i barszcz w torebkach. Zbiórka trwa do niedzieli 28.III. Podobnie jak w latach ubiegłych chcemy także włączyć się w tę akcję pomocy dla potrzebujących w naszym mieście.

1. Z tyłu naszego kościoła została umieszczona skarbona do której możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać ze wszelkie złożone na ten cel ofiary.

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za dezynfekcję i mycie kościoła, a Panom za prace przy naszym kościele i na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego

Gościa i Gazetki Parafialnej.

Życzymy wszystkim parafianom dużo zdrowia,

dobrej i spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.